ברז מסוג "פרח" הוא שמו של ברז המותקן אנכית על המשטח ליד הכיור. ברז פרח הוא בדרך כלל ברז כדורי עם ידית אחת, המאפשרת ויסות ושליטה על עוצמת המים, והחלפתם בין חמים לקרים. יחד עם זאת, כיום ישנם ברזים עם שני כפתורים לסיבוב השומרים על העיצוב של הפרח, אך מציעים פונקציונאליות מסורתית. הברז מתאים לכיורי רחצה, אך בא לידי ביטוי בצורה היעילה ביותר בכיורי מטבח.

היתרונות של ברזים מודרניים 

ההבדל העיקרי בין ברז חדש לישן הוא מספר הצינורות. בברז פרח חדש ישנם שני צינורות גמישים, המתחברים לשני ברזים המשמשים לצורך הספקת המים. הברזים מותקנים מתחת לכיור, ובדגמים ישנים הם עשויים מנחושת. הברזים מקלים על השימוש בקרב ילדים, צעירים ומבוגרים. העיצוב שלהם מרשים, והם מוצעים בדגמים רבים על מנת להשתלב עם אלמנטים אסתטיים אחרים בתוך המטבח. אין ספק לגבי ההצלחה של ברזים אלו, וכיום ניתן למצוא אותם גם בבתי מלון, מסעדות ועסקים.

היתרון הגדול של ברז פרח הוא המיקום: ניתן למקם את הברז בדיוק במקומו לאחר התקנת השיש מבלי לדאוג לשבירה של הכיור. בנוסף, ניתן לצרף אל הברז צינור נשלף גמיש, וזאת לצורך ניקוי ושטיפה של משטח השיש או הכיור עצמו. הברז הוא ורסטילי מבחינת השימוש בו, וניתן לזהות דגמים איכותיים על פי עמידות, חוזק ורמת גימור. ברזי פליז הם כבדים ועמידים יותר, לעומת ברזי אלומיניום ששוקלים פחות. ברזים עם גימור בגוון כרום ניקל נחשבים גם הם חזקים, לעומת גימור נירוסטה, ניקל או נחושת, המתאים לברזים יותר עדינים.

התקנת הברזים במטבח

בעת רכישה של ברזים יש לדאוג לקבלת תעודת אחריות. הגדירו מראש את התקציב העומד לרשותכם, בררו אילו מבין הברזים מתאימים לצרכים שלכם, והתייעצו עם אנשי מקצוע. לפני התקנה של ברזי פרח כדאי לבצע מספר פעולות:

–          פינוי החלל מתחת לכיור

–          זיהוי ההבדלים בין ברזי הספקת המים החמים והקרים

–          סגירת ברזי ההספקה

–          ניתוק הצינורות הגמישים מברזי ההספקה

–          הכנת הברז החדש להתקנה על ידי וידוא חיבורו אל הצינורות הגמישים, וזיהוי אום החיזוק הרחב

באופן כללי, ההתקנה של ברזי פרח אינה מסובכת, אך לעיתים מדובר על התקנה תחת צנרת ישנה או חלודה, ולכן עדיף להזמין אינסטלטור. כדאי לבחור מראש ברז בעל פיה המגיעה למרכז הכיור. במידה ומדובר על כיור כפול, ניתן למקם את הברז בין שני הכיורים, וכך למנוע נזילות או השפרצות מיותרות.

לסיכום, ברזים בסגנון פרח זוכים להצלחה משום שהם מכניסים אלמנטים של טבע אל תוך המטבח. הם מבטיחים זרימה רצופה של מים, נוחים מאוד לשימוש, ואסתטיים בצורה יוצאת דופן. כדאי לברר אילו מדגמי הברזים הם האיכותיים ביותר, ולשדרג את המטבח הפרטי במחיר משתלם.

קטגוריות: בבית 0 אהבו

סגור לתגובות