ברזים למטבח זולים

ברזים

 

ברזים זולים חוסכים לא מעט

ברז למטבח הוא לא מוצר יקר. ברז ממוצע יכול לעלות בין 200 ועד 700 שקלים ולמרות שיש גם ברזים יקרים יותר, הם נדירים יותר. ברז למטבח שונה מברז לאמבטיה ולרוב הוא יהיה יקר יותר כי הוא יהיה גדול יותר, והברזים הנשלפים יקרים יותר בדרך כלל והם נפוצים במטבח הישראלי. אמנם ברז קונים פעם אחת לאורך שנים רבות אך בסופו של דבר אחרי סקר שוק יחסית קצר כבר תבינו מהר מאוד שלחסוך כמה עשרות אחוזים מהקנייה לא מצריך מכם זמן רב וגם לא מאמץ מיוחד. ברזים זולים לא בהכרח יהיו איכותיים פחות וזה הזמן להרחיב על הנושא.

ברזים
ברזים

ברז זול אך עדיין איכותי

האם ברז זול בוודאות יהיה פחות איכותי מברז יקר? כדי להבין זאת יש צורך להבין מה משפיע על המחיר של הברז. למעשה אנשים רבים בטוחים שהברז יקר בגלל החומרים שמרכיבים אותו אך זה לא תמיד נכון. אין ספק שברז מנירוסטה יהיה יקר יותר מברז שרק מצופה מנירוסטה וברז זהב יהיה יקר הרבה יותר מברז שרק מצופה בזהב, אך בסופו של דבר העיצוב משפיע יותר על המחיר. כמו כן, היצרן עצמו בתור מותג משפיע על המחיר, ולא תמיד האיכות מצדיקה אותו. זה מסביר לכם את מה שכל אחד צריך לדעת: המחיר לא בהכרח מעיד על איכותו של הברז.

חשוב לבחור ברז מעוצב

אז הבנו שאי אפשר לחסוך יותר מידי על הברזים כי בסופו של דבר האיכות חשובה יותר מהמחיר שאתם משקיעים, אך כדי שהברז יהיה איכותי אי אפשר להתעלם מהעיצוב שלו. אם אתם בוחרים ברזים למטבח המוסדי אז אתם יכולים לבחור ברזים למטבח זולים, כי הרי העיצוב הוא לא פרמטר חשוב. גם ככה היחידים שרואים את הברז ומשתמשים בו הם העובדים ולא הלקוחות. עם זאת, כאשר בוחרים את הברז למטבח הביתי שלכם הוא הופך להיות הרבה יותר חשוב.  אין ספק שברז מעוצב יעלה יותר אך אם תתקבעו על תקציב ותסקרו את האפשרויות שלכם היטב, תוכלו לבחור בחוכמה.

ברזים עם תקן – תו איכות

רוצים לקנות ברז איכותי? תבדקו אם הברז עומד בתקן. לכל ברז חייב להיות תקן כמו למוצרים רבים אחרים. יש אנשים שחושבים שהתקן מעיד על כך שהמוצר בטוח ואז הם חושבים שלברז לא צריך להיות תקן כי מה כבר יכול להיות מסוכן בו. עם זאת התקן נועד גם להבטיח את איכות המוצר. כאשר מכון התקנים מאשר מוצר מסוים הוא קובע שהוא בסטנדרט האיכות המספק. אמנם עדיין האיכות יכולה להיות משתנה מאוד אך היא הרבה פחות רלוונטית. גם לברזים שנקנים באינטרנט מחו"ל יש תקן וחשוב שתבדקו אותו, ואם אתם לא מוצאים אותו, תשאלו את הספק.

ברזים ממקום אמין ומוכר

עם כל הרצון לקנות ברזים למטבח זולים חשוב לזכור לקנות אותם ממקומות אמינים. זו למעשה נקודת התורפה של כל קנייה זולה ולא רק קנייה של ברזים. אם רוכשים ברזים ממקור לא אמין זה לא משנה עד כמה המחיר יהיה אטרקטיבי, בסופו של דבר הוא לא יהיה שווה לטווח הארוך. אתם תצטרכו להחליף את הברז או להתמודד עם ברז באיכות ירודה, וזה לא שווה עוד כמה מאות שקלים לקנייה חד פעמית. לכן הברז חייב להיות ממקור אמין, ואת האמינות אפשר לבדוק בכמה שיטות. למשל, אפשר לבדוק את ההמלצות, אפשר לשוחח עמו בטלפון ואפילו להגיע לחנות התצוגה ולהתרשם מהשירות וכן הלאה.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן