בדק בית לפני סגירת דירה

המטרה של בדק בית היא לספק אינדיקציה מבוססת, מנומקת ומשכנעת לגבי איכות המבנה והתשתיות. בפועל, השירות מאפשר לחשוף ליקויי בנייה והוא מסייע לקבוע את המחיר ההוגן והריאלי עבורה. ברוב המקרים, השלב המומלץ לתיאום שירות מן הסוג הזה הוא לפני סגירת דירה ועוד לפני שחותמים על החוזה או מסכימים עליו עקרונית. 

בדיקה כללית לפני סגירת דירה מרכזת תחת קורת גג אחת שורה ארוכה של יתרונות. מבחינת הקונה, היתרון הוא שניתן לדעת מה המצב האמיתי של הדירה והאם יש בה ליקויי בנייה שמחייבים השקעה כספית והוצאה לא מבוטלת. מבחינת המוכר, השירות מאפשר לדעת מה המחיר ההוגן של הדירה ובמקרים מסוימים גם כיצד יעריך אותה שמאי מטעם הבנק טרם נטילת משכנתא. 

מה כולל השירות?

בשביל לקבל את הנתונים האמינים ביותר על ליקויי הבנייה צריך להזמין שירות מקצועי שמבוצע על ידי חברות מיומנות. כאשר החברות מגיעות אל הבית שעומד למכירה או להשכרה, הן מבצעות מספר בדיקות בסיסיות:

א. בעיות איטום ונזילות – בעיות רטיבות נחשבות לאחד מליקויי הבנייה הנפוצים ביותר. אם רוצים לדעת האם קיימות בעיות כאלה, צריך לאתר את המקורות לנזילות ולמצוא פתרונות רלוונטיים תוך שימוש במכשור מתקדם כמו מצלמה תרמית או רובוט זעיר.

ב. בעיות ריצוף, סדקים ויציבות – ליקויי בנייה בריצוף יכולים להשפיע על הבטיחות, על התפקוד ועל האסתטיקה של הדירה. לעומתם, סדקים בטיח ובקירות מעידים על בעיות קונסטרוקטיביות שמחייבות טיפול יסודי.

ג. בדיקות קרינה וראדון – לא רבים לוקחים בחשבון שבדק בית כולל גם התייחסות למה שלא רואים על פני השטח. בהקשר הזה, הדגש הוא על בדיקות קרינה וראדון ועל מתן מידע מפורט ומלא על קרינה סלולארית.

בסופו של דבר, הוצאה חד פעמית על שירותי בדק בית היא בגדר השקעה משתלמת שמחזירה את עצמה עוד לפני קניית דירה. בזכות הממצאים של חברת הבדיקה ניתן לדעת איזה מחיר לדרוש ולהתמקח על עלות החוזה. לאחר מכן, משתמשים בשירות הזה גם כדי לחייב את המוכר בתיקון ליקויים מסוימים וכדי לתכנן תקציב.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן