בדיקת שמיעה פרטית

מתי ואיפה מבצעים בדיקות שמיעה?

בדיקת שמיעה היא בדיקה שכולנו עברנו לפחות פעם אחת בחיינו, כשהיינו ילדים. בדיקות אלו חשובות  מאוד ומבוצעות בתקופות שונות בחיים כדי לוודא שהשמיעה לא נפגעה בשלל מצבים שונים בהם יש חשד לפגיעה. בדיקות שמיעה פרטיות מתבצעות במכוני שמיעה רבים באזורים שונים ברחבי הארץ כאשר כל מכון חייב להציג מקצועיות רבה ואנשי מקצוע מתאימים בעלי ניסיון וידע מתאים לביצוע כל קשת הבדיקות. יש מגוון רחב של בדיקות שבודקות את השמיעה בכמה שיטות ומתאימות לקהלים שונים באוכלוסייה ביניהם למבוגרים ולילדים.

בדיקת שמיעה פרטית

מה צריך לדעת על בדיקה שמיעה פרטית?

  • מגוון רחב של בעיות יכולות לגרום לירידה באיכות השמיעה. אמנם אנו שומעים רוב ימי חיינו בצורה פנטסטית וכלל לא חושבים שהשמיעה נפגעה אך יכול להיות שבפרק זמן מסוים, ארוך מכדי לשים לב אך קצר ביחס לשנות חיינו, השמיעה שלנו תיפגע באחוזים משתנים. פגיעה כזו בשמיעה יכולה להגיע ממקום עבודה רועש, ממחלה או חבלה כלשהן במערכת השמע באוזן או בגלל מום מולד.
  • בדיקות שמיעה לא רק בודקות האם יש בעיה בשמיעה, אלא גם מאבחנות אותה בדיוק רב. במכון לבדיקות שמיעה פרטיות יש ציוד מתקדם ביותר שיכול לבדוק את השמיעה בכמה אופנים וגם לבדוק את האוזן עצמה כמו למשל הימצאות נוזלים באוזן, בדיקה נוירולוגית לקליטת הקול באוזן והעברת האותות למוח וכולה.
  • במכון שמיעה עובדים קלינאי תקשורת רבים וכמובן מומחים מתחום השמיעה. הידע המקצועי חשוב מאוד כדי לאפשר בדיקה נכונה ומדויקת הרי שכל מה שקשור באוזן ובשמע יכול להיות מושפע מפגיעה קטנה של כמה מילימטרים באחד מהחלקים החשובים של המערכת.

התאמת מכשירי שמיעה לשמירה על איכות חיים

אחרי בדיקות שמיעה, אם תימצא בעיה, יגיע שלב התאמת מכשיר השמיעה. מכשירי השמיעה הם האוזניים של אלו שחובשים אותם ולכן לפני בדיקת שמיעה פרטית במכון מסוים, חשוב לבדוק מהם מכשירי השמיעה שהוא מציע, מיהו היצרן והאם הוא מומלץ והאם המכון עובד בשיתוף פעולה עם קופת החולים שלנו. כל מכון לבדיקת שמיעה חייב להחזיק את הציוד המתקדם ביותר שעולה בקנה אחד עם צרכיו של הנבדק. בירור עבודה משותפת בין המכון לקופות החולים יהיה חשוב מאוד בעיקר כיוון שמכשירי השמיעה יכולים לעלות כסף רב.

 

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן