בדיקת צנרת לפני בחירת הדירה

ביובית

בדיקת התשתיות לפני מעבר דירה – הכרחית וחשובה

כאשר אנו מעוניינים לעבור דירה, ומחפשים אחר דירה או בית חדשים, אנו מתחילים בחיפושים מתישים ואינטנסיביים. שוק הדירות והנדל"ן בישראל אינו פשוט, ולרוב ההיצע יהיה בעייתי מאוד. רוב הדירות שתמצאו יהיו או ברמה נמוכה ממה שאתם רוצים או לחלופין במחיר רחוק מהטווח שהגדרתם לעצמכם. כאשר מוצאים דירה אשר מתאימה גם מבחינת נראות וגם מבחינת מחיר, רבים בוחרים לקפוץ על המציאה כמה שיותר מהר על מנת להקדים אחרים. עם זאת, חשוב מאוד לבצע בדיקת תשתיות מקיפה לפני שבוחרים דירה. דירה ללא בדיקה שכזו היא בגדר "חתול בשק". תקלות חמורות בתשתיות עלולות לגרום לכם לבעיות רבות ולהוצאת סכומים גבוהים.ביובית

מידע שכדאי לדעת על בדיקת תשתית הצנרת לפני מעבר דירה:

  • מדוע חשוב לבדוק את הצנרת לפני מעבר הדירה? תשתית הצנרת היא תשתית אשר משרתת אותנו לאורך כל שעות היממה ובכל ימות השנה. העבודה המרובה עם התשתית הזו גורמת לה כמובן להיות מועדת יותר לתקלות או כמובן להתיישנות ובלאי. ייתכן ובחרתם בדירה שנראית נהדר, אך תשתיות הצנרת בה הן ישנות ובעייתיות. טיפול בתשתיות הצנרת עלול להיות תסבוכת רצינית, ואינכם רוצים להיכנס לאחת שכזו. במקרים קיצוניים נדרש להחליף את כל הצנרת שבקירות הבית ומדובר בכאב ראש לא קטן. על כן, הימנעו ממצבים לא נעימים, והשקיעו בבדיקה מקיפה של תשתית הצנרת עוד לפני שאתם סוגרים חוזה עם בעל הדירה. במידה ותמצאו תקלות מסוימות, כמובן שתוכלו לדאוג כי בעל הדירה הנוכחי מטפל בהן והדבר גם ייתן לכם יתרון במשא ומתן.
  • כיצד מבצעים בדיקת צנרת? בדיקות צנרת מתבצעות על ידי גורמים מומחים בלבד. אדם ללא ידע נרחב באינסטלציה לא יוכל לבצע בדיקת צנרת איכותית. את תשתית הצנרת בודקים בשתי דרכים עיקריות: צילום תרמי, וצילום צינורות. הצילום התרמי הוא למעשה צילום של הבית במצלמה תרמית. צילום זה מאפשר לגלות נזילות בצנרת. צילום הצינורות מתבצע על ידי מצלמה קטנה המחוברת לצינור. את המצלמה מחדירים אל הצנרת וכך ניתן לראות מה קורה ממש בתוך הצינורות. מדובר בעצם במצלמת וידאו המשדרת את הסרט אל מסך. בשיטה זו ניתן ללמוד הרבה על מצב הצנרת בבית, לגלות סתימות, דליפות וכדומה.
  • תקלות נפוצות בתשתית הצנרת ודרכי ההתמודדות עמן – התקלות הנפוצות ביותר בתשתית הצנרת הן כמובן הנזילות והסתימות בצינורות. ניתן לטפל בבעיות הללו באמצעות שאיבת ביוב. שאיבת ביוב מתבצעת על ידי כלי הנקרא ביובית. הביובית נעזרת בואקום על מנת לשאוב את המים בלחץ גבוה.

תקלות בתשתית הצנרת – מומלץ להמנע מהן כמה שאפשר

אינכם רוצים להיכנס לדירה ולגלות כי נדרשים תיקונים מקיפים בתשתית הצנרת – נסו להמנע כמה שאפשר מהתעסקות בשאיבת ביוב. על כן השקיעו בבדיקת הצנרת. בחרו בגורם מומחה ומיומן אשר יידע כיצד לבצע את הבדיקות בצורה טובה ואיכותית.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן