אריזת שבבים אלקטרוניים

אריזת ואקום פורמינג

אריזת המוצר – שלב בעל חשיבות גבוהה

אריזת מוצרים היא שלב חשוב בייצור. תכנון אריזת המוצרים בצורה יעילה, המתאימה למוצר ולשימוש בו – חשובה כמעט כמו תכנון המוצר עצמו. אריזה קלוקלת או לא מתאימה של מוצרים עלולה לפגוע במוצר עצמו, וכמובן מעידה על איכות נמוכה. הדבר קריטי במיוחד באריזת שבבים אלקטרוניים. מדובר ברכיבים קטנים ורגישים, הדורשים אריזה איכותית אשר מספקת הגנה מיטבית. אחת מסוגי האריזות הפופולריות והיעילות ביותר היא הואקום פורמינג. מדובר באריזה איכותית אשר מגינה בצורה טובה מאוד על המוצר.

ואקום פורמינג - אופטימום

כיצד אורזים שבבים בוואקום פורמינג?

  • החומר ממנו עשוי הוואקום פורמינג – הוואקום פורמינג עשוי למעשה מפלסטיק. מדובר בסוג מיוחד של פלסטיק. סוג הפלסטיק המשמש לואקום פורמניג קשיח בטמפרטורת החדר, ומקנה לאריזה יכולות הגנה על השבב הארוז. הפלסטיק יחסית קשיח, וכאשר הוא בעובי מתאים ובצורה מתאימה, מדובר בחומר יעיל ביותר לאריזה. עיצוב נכון ותכנון מחושב של האריזה בפלסטיק תבטיח אריזה ברמה גבוהה מאוד.
  • תהליך העבודה עם הפלסטיק – כאמור, הפלסטיק קשיח בטמפרטורת החדר, כך שאת תהליך הייצור נתחיל בעצם עם לוחות פלסטיק. את הפלסטיק נחמם לטמפרטורה גבוהה, בהתאם לסוג הפלסטיק המסוים, זאת על מנת שנוכל לעצב את הפלסטיק בצורה הרצויה. כמובן שלכל סוג פלסטיק קיים טווח טמפרטורות מדוייק, בו הוא במצב המתאים לעיצוב. בטמפרטורה המתאימה הפלסטיק יהיה רך בצורה הרצויה עבור העיצוב, ובאמצעות מכונה מיוחדת נלחץ את הפלסטיק על התבנית של האריזה. את התבנית יש לייצר מראש, ולוודא כי היא בעלת מידות מדויקות. הטכנולוגיה המשמשת לכך היא בואקום, דבר הגורם לפלסטיק הגמיש להגיע לצורה המדויקת הנדרשת. לאחר מכן הפלסטיק מתקרר ומתקשה לכדי אריזה.
  • מקצועיות בתהליך הואקום פורמינג – לעיתים נדמה כי מדובר בתהליך יחסית קליל ופשוט. למעשה, מדובר בתהליך מסובך הדורש דיוק מירבי ושימוש במכונות מתקדמות אשר מותאמות לטכנולוגיה הזו. ייצור אריזות ואקום פורמינג דורש דיוק בשלל שלבים בתהליך – הטמפרטורה אליה מביאים את לוחות הפלסטיק, עובי הפלסטיק הדרוש ויצירת תבנית בעלת מידות מדויקות. בנוסף, חשוב להשתמש בחומרים איכותיים – פלסטיק באיכות נמוכה לא יגן כמו שצריך על השבב.

אריזת שבבים מתבצעת על ידי מקצוענים

מומלץ כמובן לארוז שבבים בטכנולוגיית ואקום פורמינג. התהליך הזול והחסכוני יחד עם ההגנה אותה מקנה הפלסטיק מהווים אריזה מתאימה. כיוון שמדובר בתהליך מסובך הדורש דיוק ושימוש בחומרים איכותיים, מומלץ לפנות לחברה המתמחה באריזה בטכנולוגיית ואקום פורמינג. חברה בעלת ניסיון רב בתהליך האריזה המסוים ובשימוש בטכנולוגיה הזו תבטיח את האריזות האיכותיות ביותר. מומלץ לבחור בחברה אמינה, ולוודא כי היא עושה שימוש בחומרים האיכותיים ביותר. בנוסף, כדאי לשים דגש מיוחד על עיצוב התבנית על פיה האריזות יהיו מיוצרות. קריטי שהתבנית תהיה מדויקת על מנת שהשבב יישב בה בצורה מתאימה והאריזה אכן תספק הגנה מתאימה.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן