אילו פתרונות שינה יש לנכים?

פתרונות שינה המיועדים לבעלי מוגבלויות צריכים להתאים לצרכים הרפואיים שלהם. יחד עם זאת, פתרונות אלו יכולים להיות אורטופדיים ולשפר משמעותית את איכות החיים. הנה לדוגמא כמה פתרונות השייכים לקטגוריה של תמיכות ואביזרי שינה למוגבלים בכל הגילאים:

פתרונות שינה
פתרונות שינה
  • כריות ביצים לשינה ערבה
  • כריות עם שקע לתמיכה בצוואר
  • מזרנים וכריות נגד פצעי לחץ
  • תמיכת גפה עליונה במהלך שכיבה לאחור
  • תמיכת גוף בעד 30 מעלות עבור בעלי מוגבלויותך

מלבד האמור לעיל, בתחום חדרי שינה ניתן לתאם פתרונות המותאמים לצרכים השיקומיים והסיעודיים של בעלי מוגבלויות. פתרונות שינה מונעים פצעי לחץ והם משולבים עם אביזרים נוספים בסביבת הבית. גם עזרים קטנים כמו ידיות, מתקני תליה, מדרגות עליה למיטה וקליפ לקב הליכה יכולים לתרום לא מעט למאמץ של בעלי מוגבלויות.

התאמה אישית של עזרים ופתרונות שינה

פתרונות שינה לנכים חייבים לעבור התאמה אישית לצרכי הלקוח. לכל אדם בעל מוגבלויות יש צרכים שונים הנובעים מהרגלים אישיים ומהמצב הבריאותי. התאמה אישית תבטיח הקצאה של פתרונות מדויקים, יעילים ובעיקר נוחים. בהתאמת הפתרונות יש להתחשב במגבלות ובסביבת המגורים. אפשר למדוד את גודל חדר השינה מבחינת מטרים, לבדוק את המרחק בין המיטה לבין הדלת ולמצוא אביזרים שיקלו על קשישים ומבוגרים בגיל הזהב.

נכים ובעלי מוגבלויות צריכים ליהנות מהתאמה אישית של עזרים גם בבתי אבות ומוסדות דיור מוגן. בעוד בבתים פרטיים הדגש הוא על בחירת ציוד ואביזרי שינה לפי פרמטרים כמו מחיר והעדפות אישיות, בבתי אבות ומוסדות דיור מוגן יש אחידות מסוימת בהיצע הפתרונות. כמעט בכל החדרים הפרטיים של בתי אבות ומוסדות דיור מוגן יש אביזרי שינה זהים. האביזרים נבחרים על ידי רופאים גריאטריים ומופעלים על ידי צוות האחיות.

פתרונות שינה ייעודיים מסייעים לנכים לתפקד בצורה מרבית וליהנות ממנוחה מלאה. הפתרונות מותאמים לצרכים האורטופדיים של נכים, הם משלבים בין אביזרים פשוטים ומורכבים וניתן להשתמש בהם גם לצרכי שיקום וסיעוד. הדבר החשוב הוא לבחור אביזרי שינה איכותיים ולהבחין בין פתרונות לגיל השלישי ופתרונות לצעירים.

באדיבות מזרוני קיסריה – מזרונים בריאים

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן