איך לא תתקעו במעלית?

אחזקת מעליות

מעלית תקולה – חוויה שלא נרצה לזכור

לכולנו זה קרה, אנו עולים במעלית לבד או עם אנשים נוספים – ואז האור נכבה והמעלית נעצרת. חלקנו לוקחים זאת יחסית בשלווה, אך רבים נוטים להילחץ. החלל הקטן והחושך הם שני גורמים מלחיצים ביותר, ועלולים לערער גם אנשים שלווים ובטוחים. ישנם כמה דגשים שכדאי להכיר על מנת להימנע מהמצבים הללו או לחלופין להצליח לצאת מהם כמה שיותר מהר. אין ספק כי היכרות עם הדגשים הללו תעזור לכם במצבים הללו.
אחזקת מעליות

טיפים למניעת תקלה במעלית

  • תחזוקה נאותה של המעלית – המעלית היא מכונה אשר משמשת את דיירי הבניין בתדירות גבוהה ביותר. כמו מכונות רבות אחרות, גם במעלית עלולות להתפתח תקלות. תחזוקה נאותה של המעלית תצמצם משמעותית את הסיכויים להתפתחות תקלות במעלית. חשוב להקפיד להיעזר בחברת אחזקת מעליות  איכותית ומנוסה. חברת אחזקת מעליות איכותית תבטיח לתחזק את המעלית בתדירות מתאימה ובמקצועיות. אחזקת המעלית מתחלקת לכמה חלקים, ביניהם תקינות המערכות המכניות של המעלית, תקינות המערכות הממוחשבות במעלית וכדומה.
  • היכרות עם כפתור המצוקה – בכל מעלית קיים כפתור מיוחד, אשר בעת הלחיצה עליו מושמע לרוב רעש. תפקיד הרעש הוא להסב את תשומת ליבם של האנשים בבניין ובחדר המדרגות כי המעלית נתקעה ויש בה אנשים. ישנם כפתורי בטיחות אשר מכילים גם אינטרקום ומקשרים בין המעלית לחברת אחזקת המעליות אשר אמונה על טיפול בתקלות הללו. וודאו כי אתם מכירים את הכפתור, וכי הוא תקין.
  • הקפדה על הוראות בטיחות – הקפידו לשמור על הוראות הבטיחות הכתובות בכל מעלית. אל תכניסו משקל גבוהה מידי למעלית או יותר מידי אנשים. בנוסף, וודאו כי ילדים מתחת לגיל 14 לא משתמשים לבדם במעלית.
  • טיפול מהיר בתקלות – לעיתים קרובות אנו נוטים לדחות טיפול בתקלות מינורית, לעיתים עד שהן הופכות לתקלות חמורות. במידה ואתם שמים לב לתקלה במעלית, גם אם מדובר בתקלה קטנה, חשוב לקרוא לנציג מהחברת לאחזקת המעליות. קריטי לטפל בתקלות הללו עוד בשלביהן הראשונים, על מנת למנוע מצב בו המעלית תתקע כאשר נמצאים בה אנשים.
  • התקנת גנרטור בבניין – אחת הסיבות הנפוצות ביותר לכך שאנשים נתקעים במעלית היא הפסקות חשמל או תקלות בתשתית החשמל בבניין. הפסקות חשמל עשויות להיות יזומות כך שנדע עליהן מראש, אך קיימות הפסקות חשמל כתוצאה מתקלות שכמובן אין ביכולתנו לצפות. הדבר קורה לרוב בתקופת החורף עקב מזג אוויר קיצוני הפוגע בתשתיות החשמל. על כן, חשוב להתקין גנרטור בבניין, ולוודא כי המעלית אכן מחוברת אליו. כך, במקרה של הספקת חשמל הגנרטור יתחיל לפעול והמעלית תחזור לפעולה במהירות.

אחזקת מעליות על ידי מקצוענים

בסופו של דבר, מעלית לא תקינה עלולה להיתקע. על כן, חשוב להקפיד על תחזוקה נאותה של המעלית. הקפידו לוודא כי החברה הדואגת לתחזוקת המעלית היא חברה מנוסה ואיכותית. מלבד התחזוקה השוטפת, חשוב כי אנשי החברה יידעו כיצד לטפל בתקלות במהירות ובצורה מקצועית. טיפול לא מקצועי בתקלות עלול להחמיר את המצב המעלית במקום לשפר אותו.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן