קורא כרטיסים דיגיטלי הוא אחת ההמצאות החדשניות ביותר של העשורים האחרונים והוא מיושם כבר במגוון רחב של שימושים. קוראי הכרטיסים בימינו קטנים במיוחד וניתן למקם אותם בכל מקום, כאשר הנתונים שהם מכילים רבים ומגוונים.

למה קורא כרטיסים דיגיטלי כל כך יעיל?

קוראי כרטיסים דיגיטליים פותרים את אחת הבעיות הכי גדולות שיש, המידע. במקום לגבות מידע מאדם מסוים, כמו למשל ההרשאות שיש לו להיכנס מסוים או מיהו בכלל, כמו למשל במקום עבודה או בכניסה לפארקים עירוניים עם כרטיס תושב, בעזרת כרטיס דיגיטלי די פשוט שעליו יש תמונה ואת פרטיו האישיים של אותו אדם, ניתן לאמת את זהותו ואת מה שמגיע לו. הכרטיס הדיגיטלי למעשה פותר את הבעיה הזו יותר טוב מכול האפשרויות הידניות וגם טוב יותר מכל שאר האפשרויות הדיגיטליות של הזנת קוד או טביעת אצבע שיכולה לפגוע בפרטיות ועוררה סערה.

מדפסת כרטיסים

מדפסת כרטיסים

למה משמשים כרטיסים דיגיטליים?

 

  • הכרטיס הדיגיטלי הכי מוכר שיש הוא כמובן כרטיס האשראי. כרטיס זה מכיל מידע חשוב לגבי מסגרת האשראי שניתנה לכם ומחשב תוך כמה שניות האם מותר לכם לקנות מוצר מסוים לפי המסגרת או לא. כמו כן, מדובר בקנייה הרבה יותר בטוחה.
  • כרטיסי עובד יכולים לספר הרשאות למחשבים מסוימים, לפתיחת דלתות למקומות מסוימים וכמובן בתור שעון נוכחות להתחלת וסיום יום העבודה.
  • הכרטיסים המגנטיים משמשים גם למועדוני לקוחות, שהם לבדם עשו מהפכת צרכנות לא קטנה ושיפרו את ההכנסות של עסקים רבים בעקבות מידע חשוב לגבי אותם לקוחות.

אבטחה ברמה הכי גבוהה שיש

 

כל כרטיס פלסטיק רגיל, ללא פס מגנטי וללא שבב אלקטרוני כמו שיש בכרטיס מגנטי, היה פשוט מאוד לזייף. ניתן היה להדפיס כרטיסים בלי כל בעיה ובכך לעבור בכל מקום על ידי זיוף די פשוט של אותה הדפסה. כשמדובר בכרטיס דיגיטלי בעל פס מגנטי שמכיל בתוכו מספר רב של נתונים, אפשר למעשה להגן על בעל הכרטיס כך שלא ניתן לזייפו, כאשר בהעברתה כרטיס נפתח כל המידע לגבי אותו אדם כולל תמונה ופרטים אחרים שיכולים לשמש לאימות. עוד אחת מאפשרויות האבטחה החשובות היא שניתן לחסום כרטיסים מסוימים במערכת אפילו כשהם עוד קיימים במציאות.

השאר תגובה