איך בנויות כספות רצפה

כספות רצפה

את הכספות אנו מכירים בעיקר ממלונות שבהם אנו מתארחים בחופשות או מהטלוויזיה, שבה אנו רואים כיצד פורצים לבנקים ונכנסים לכספת ענקית שאפשר לעמוד בה או למוזאונים או בתים פרטיים כאשר הכספת ממוקמת בקיר. למרות שחלק רב מהכספות ממוקם בקיר או בארון, חלק אחר מעוגן דווקא ברצפה.

הכירו את כספות הרצפה

כספות רצפה יכולות להישמע לכם מעט מוזר, הרי לא נוח לעגן כספת ברצפה גם בגלל תשתית הרצפה שכוללת מרצפות וגם בגלל הנוחות. עם זאת, כספות רצפה הפכו להיות נפוצות מאוד בשנים האחרונות ויש להן כמה יתרונות ברורים שעליהם נרחיב בהמשך. כספת הרצפה חייבת להיות מותקנת באופן מקצועי כך שלא תהיה בולט לעין וכמובן לא תגרום למעידות, ואי אפשר ליישם אותה בכל מקום. כספת רצפה יכולה להיות אטרקטיבית מאוד לכל המגזרים והיא נפוצה בעיקר במגזר הביתי, בגלל ההגבלות בהתקנה שלה.

ממה עשויה כספת רצפה ובמה היא שונה מכספת רגילה?

כספת רצפה למעשה מתאימה לעיגון ברצפה וההבדל הראשי ובין היחידים שלה הוא כיוון הדלת. בעוד שכספות אחרות מתאימות לפתיחה מהצד, כספת זאת מתאימה לפתיחה מלמעלה כך שלמעשה ממקמים אותה ברצפה ממש כמו יצירת בור מעוגן ומוגן. מבחינת המבנה של כספת הרצפה אין שונים רב והיא נעה בין כספות קלות יחסית שפשוט יותר לפרוץ לבין כספות חזקות במיוחד שלפריצתן יש צורך בכלי עבודה לפריצה חמה, זמן רב ולעתים גם תנאי מעבדה. החומרים שמרכיבים אותה הם בטון ומתכת וכמובן שיש מנגנוני נעילה וגדלים שונים כמו בכל כספת אחרת.

כספות רצפה

מה היתרונות של כספות רצפה?

  • כספת קיר תופסת מקום רב יותר מאשר כספת רצפה וזה יתרון גדול לטובתה. כספות רצפה לא מאוחסנות בארון ולא דורשות קיר רחב מידי ולמעשה אם יש לכם בית קרקע שימוש בכספת רצפה יהיה הרבה יותר חסכוני מבחינת השטח.
  • עוד יתרון חשוב של כספת הרצפה היא המסתור הטוב יותר שלה. בעוד פורצים רבים יחפשו בקירות, מי בכלל יחשוב לחפש ברצפה? למרות שכספות אלו הופכות להיות נפוצות יותר ויותר בקרב הציבור, בעיקר במגזר הפרטי, היא עדיין מוסתרת טוב יותר ופחות ידועה מכספות הקיר.
  • כספת ברצפה קשה יותר לפרוץ. כאשר הכספת ממוקמת בקיר ניתן לשלוף אותה בקלות רבה יותר ולמעשה ניתן גם לפגוע בקיר כדי לשלוף אותה. לעומת זאת העיגון ברצפה חזק יותר וישמור על הפריטים שלכם בצורה בטוחה יותר.

מה ההגבלות על כספת ברצפה?

לא כל אחד יכול להתקין את הכספת שלו ברצפה גם כאשר בעל מקצוע מנוסה מתקין אותה, כיוון שלעתים השטח לא מספיק גדול. למשל, אם אתם גרים בבניין דירות יכול להיות שמהנדס לא ירשה לחצוב בקיר כיוון שהבנה ייחלש, ובטח לא בכל מקום מה שמגביל אתכם מאוד למיקומה. כמו כן, כספת רצפה צריכה להיות מוגנת יותר מפני הצפות שיכולות להיות סכנה גדולה מאוד לשלום הפריטים שבה.

 

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן