איך אפשר לבצע ניקוי ארובות?

בעזרת הארובה שמותקנת בבית שלכם, אתם יכולים ליהנות מקמין נהדרת, כאשר העשן עצמו לא יפריע לכם, אלא יצא החוצה דרך מתקן הארובה, ויאפשר לכם לשמור על אוויר נקי בתוך הבית, ועל אווירה נהדרת. עם זאת, כדאי לזכור שהארובה בפני עצמה, דורשת גם תחזוקה וניקוי באופן קבוע. חשוב מאד לזכור ולהבין כי ניקוי ארובות הוא חובה, מאחר שכאשר הארובה נותרת נקיה ומצוחצחת, היא מתפקדת בצורה טובה יותר, ואין גם סכנה לכך שתהיה הצטברות של חומרים דליקים בתוך הארובה עצמה. אם כך – איך בכלל אפשר לבצע ניקוי ארובות איכותי?

כל השיטות לניקוי הארובה.

  • מאיזה כיוון? – לפני שמתחילי בניקיון של הארובה, צריך תמיד לקבל החלטה חשובה באשר לכיוון הניקיון – האם הוא יתבצע מלמטה למעלה או ההפך – מלמעלה למטה. איך אפשר להחליט? יש סוגי ארובות שלגביהן כיוון ספציפי הוא הגיוני יותר באופן יחסי או שהוא יהיה נוח יותר, אך בחלק מהמקרים שתי האפשרויות הן אפשריות, ואפשר אף לבצע ניקיון במקביל משני הכיוונים בכדי להפוך את העבודה למהירה יותר.
  • ניקוי גוף הארובה – הארובה עצמה מורכבת ממעין צינור ארוך במיוחד אשר בו יכול להצטבר לכלוך. כיצד מנקים את גוף הארובה? יש חומרים מיוחדים וכלים ספציפיים שזהו תפקידם. חשוב לציין שניקוי זה, עורכות חברות מקצועיות אשר מנוסות בכך ומצוידות בכלים המתאימים.
  • ניקוי המפוח – עוד דבר שחשוב לבצע בעת שמבצעים ניקוי ארובות, הוא הניקוי והתחזוקה למפוח של הארובה. המפוח גם דואג להעלאת העשן כלפי מעלה, וגם כולל מסננים מיוחדים. על כן מתמקדים גם בניקוי של המסננים, ואם יש צורך אף בהחלפתם – וכן בתחזוקה שוטפת למפוח.

לא להתפשר על איכות הניקוי

קשה מאד להפריז בחשיבות של ניקוי ארובות, ויש להבין שמדובר על עבודה שדורשת לא מעט מומחיות, ידע וניסיון. מומלץ שלא תנסו לנקות את הארובה שלכם בעצמכם – אלא תצרו קשר עם איש מקצוע שיוכל לבצע את העבודה עבורכם.

המאמר באדיבות חברת אוטמי זקין ישראל המבצעת שירותי ניקוי ארובות וכן ניקוי מנדפים לעסקים וללקוחות פרטיים

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן